O mně

Vítám vás ve světě originálních skleněných šperků, obrazů či užitných předmětů ze skla.

 

 

O mne

Jmenuji se Zuzana Hadrabová a výrobě šperků se věnuji od roku 2008. Sklo mě oslovilo jako zajímavý, recyklovatelný materiál, který se krásně doplňuje se světlem a dokáže díky tomu měnit barvy a tím i pocity člověka z něj.

Působila jsem deset let jako výtvarnice, scénografka i herečka v pražském divadle. Stále více jsem však tíhla k tvůrčí práci, kde budu sama sebou a budu si moct vytvářet světy podle sebe. Z velkého světa jeviště jsem se začala zajímat o malé mikrosvěty uvnitř skla, až mě nakonec sklo a šperkařství pohltilo úplně a já se tomuto oboru začala věnovat naplno.

Dříve jste mé šperky mohli potkat na Karlově mostě, trzích či v kamenném obchodě CVRK. Nyní jsem však téměř veškerou tvorbu soustředila na tento můj eshop, kde je možné si vybrat skleněný šperk, obraz či lampičku. Ráda také vyrábím šperky na zakázku, vždy je to pro mě výzva a moc mě těší. Pokud by jste chtěli vyrobit náušnice, přívěsek či prsten podle vašeho přání, kontaktujte mě a určitě se domluvíme.

Kontakt: E-mail: info@zuzum.cz

                Tel.: +420 723 605 837

                Kontaktní formulář

 

 

Jak jsem se dostala ke skleněným šperkům

Od dětství se mi líbily skleněné, vitrážové výplně do oken či dveří, které se na slunci rozzáří nebo naopak, v přítmí změní barvy do temnějších odstínů. Začala jsem se o toto zajímat a učila se vyrábět malé, ozdobné vitráže do oken či stolní lampičky technikou tiffany. Tato technika spočívá v nařezávání a broušení plochého skla, poté se na hrany nalepuje měděná páska a jednotlivé kousky se spojí cínem.

Čím více jsem sklo objevovala, začala jsem si vyrábět "vlastní" sklo ze spékaných střípků, které je vždy jiné a krásně působí ve šperku. Zajímá mě tento miniaturní svět, jenž dokáže zazářit stejně jakovelká okenní vitráž. Baví mě i volnost, kde mohu kombinovat různé techniky a vytvářet šperky podle fantazie.

Šperky jsou určeny pro vás, kteří máte rádi jedinečnost, originalitu, nebojíte se nesymetrických tvarů a oceníte, že sklo a světlo jsou skvělí parťáci, díky kterým je šperk pokaždé jiný a zajímavý.

 

menší 3_small

Jaké technologie využívám

Specializuji se na vytváření skleněných mikrosvětů, které vyrábím z různobarevných střípků a poté spékám ve sklářské peci o vysokých teplotách. Technika spékání skla se nazývá fusing.

Tím, že často kombinuji malé střípky, tak jejich spékáním vznikají originální, skleněné kousky, které vždy budou mít svůj jedinečný mikrosvět.

Sklo dobrušuji a zdobím cínováním nebo naopak sklo minimalisticky doplním kovem a ponechávám jeho nepravidelnost a syrovou krásu.

 

Jaké materiály používám

K výrobě šperků používám kousky skla, skleněné barevné střípky či střepy, které v sobě navíc obsahují pravé stříbro či zlato.

S kovem pracuji s cínem, který lehce patinuji a leštím. Šperky doplňuji komponenty z antialergenní nerez ocele.

 

menší 4_small

 

Recyklace, ekologie

Sklo mě fascinuje i jako materiál, který se dá do nekonečna využívat. Proto se soustředím především na tvorbu ze skleněné drtě či střepů, které již namají moc využití a já se jim snažím dát nový život. Také ráda pracuji s lahvovým sklem či rozbitými vinutými perlami, jejichž praskliny se v peci opět zacelí a můžou být dále použity ve šperku.

 

Podmalba na skle

Můžete zde nalézt i mé obrazy - podmalby na skle. Jde o velmi starou malířskou techniku, kdy se maluje na spodní stranu skla. Poté se sklo otočí a výsledná malba je stranově obráceně a je chráněna skleněnou vrstvou. Krásně vyniká na světle, kde barvy září a můžete objevovat vždy nové detaily.

 

menší 6

 

Mým cílem je nechat co nejvíce promlouvat sklo, ať už je to v podobě šperku se svým vlastním vnitřním světem nebo v podobě obrazů se světem malovaným.

Doufám, že tyto zajímavé, veselé i tajemné světy, zaujmou i vás.