O MNĚ

Vítám vás ve světě originálních skleněných šperků, obrazů či užitných předmětů ze skla.

Výrobě šperků se věnuji již od roku 2008, kdy mě oslovilo sklo jako zajímavý materiál, který se krásně doplňuje se světlem. Díky tomu dokáže měnit barvy do temnějších odstínů či se naopak úplně rozzářit. Jelikož jsem se vždy věnovala výtvarným činnostem, především malování, tato schopnost měnit barvy díky světlu mě velmi zaujala.

Nejprve jsem si nařezávala ploché tabulky barevného skla, spékala v peci a hodně zdobila cínováním. Časem mně však začalo vadit, že sklo je jaksi "utopené" v kovu a nevyniká jeho čistá krása a průzračnost. Začaly mě více zajímat šperky s minimalistickým doplněním kovu (cínu či nerez oceli), nechat sklo volně dýchat a také ponechávat nepravidelnosti skleněných kousků, které teď vyrábím ze střípků, drtě nebo recykluji střepy z lahví či odpadového skla. Baví mě, když ze střípků vznikne něco nového, nový život.

Šperky jsou určeny pro vás, kteří máte rádi jedinečnost, originalitu, nebojíte se nesymetrických tvarů a oceníte, že sklo a světlo jsou skvělí parťáci, díky kterým je šperk pokaždé jiný a zajímavý.

A protože ráda maluji, začala jsem se věnovat také podmalbě na skle. Nanášením barev pod čiré sklo vznikají zajímavé obrazy, které se díky světlu stále mění a malba tím dostává nový rozměr.

Mým cílem je nechat co nejvíce promlouvat sklo, ať už je to v podobě šperku se svým vlastním vnitřním světem nebo v podobě obrazů se světem malovaným.

Doufám, že tyto zajímavé, veselé i tajemné světy, zaujmou i vás!

Pokud by jste chtěli vyrobit konkrétní šperk podle vlastních představ či namalovat obraz dle vašeho přání, kontaktujte mě a určitě se domluvíme. Ráda pro vás šperk či obraz vytvořím.

Zuzana

 

Kontakt: E-mail: info@zuzum.cz

              Tel.: +420 723 605 837